Poznali się na zabawie (FOTO)
Gmina Kamień

50-rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodzili państwo Krystyna i Tadeusz Jasnowscy z Obkasu. Z tej okazji 28 kwietnia odbyło się uroczyste spotkanie, na którym burmistrz Kamienia - Wojciech Głomski wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Kamieniu - Danutą Leboda odznaczyli Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Szanowni Jubilaci przysięgę małżeńską złożyli 28 kwietnia 1968 roku w USC w Kamieniu. Tego samego dnia zawarli ślub kościelny również w Kamieniu.

Pani Krystyna Jasnowska urodziła się 29.09.1945 r. w Wojcieszycach (woj. świętokrzyskie). Pan Tadeusz - 06.02.1948 r. w Orzełku.

Jubilaci poznali się na zabawie wiejskiej w Orzełku. Zaraz po ślubie zamieszkali w Obkasie. Pani Krystyna wychowywała trójkę dzieci, a sezonowo pracowała w Ośrodku Wypoczynkowym w Kamieniu. Pan Tadeusz pracował w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Obkasie. Obecnie Szanowni Jubilaci wolne chwile spędzają na wspólnych spacerach. Jesienią panu Tadeuszowi największą radość sprawia zbieranie runa leśnego, zwłaszcza grzybów. Jego pasją jest także jazda na rowerze po okolicznych łąkach i lasach. Jubilatka uwielbia pielęgnować przydomowy ogródek. Jest zawsze zadbany, kwitną w nim przepiękne kwiaty, a warzywami i owocami obdarowuje swoje dzieci i wnuki.

Jubilaci cieszą się z posiadania 1 wnuczki oraz 3 wnuków. Na pytanie: "Jak żyć?", odpowiadają, że bardzo istotna jest wzajemna miłość, szacunek oraz dbanie o drugiego człowieka.
Państwu Jasnowskim serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu oraz życzymy na kolejne lata dużo zdrowia, szczęścia oraz jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w cieple rodzinnego klimatu.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top