Stypendia marszałka województwa dla uzdolnionych uczniów z powiatu sępoleńskiego

Znamy listy 500 uzdolnionych uczniów techników i szkół branżowych, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”, wśród których są uczniowie ze szkół z terenu powiatu sępoleńskiego. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.

- Nasze stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół zawodowych przyznaliśmy po raz drugi. To ważna wsparcie, które pomaga w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin. W ramach innych przygotowanych przez samorząd województwa projektów stypendialnych pomoc adresujemy do uczniów uzdolnionych między innymi w dziedzinie przedmiotów ścisłych oraz do humanistów – mówi marszałek Piotr Całbecki

Stypendia marszałka dla uzdolnionej młodzieży z powiatu sępoleńskiego przyznano 4 uczniom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku oraz 3 uczniom z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim. Do tegorocznych, wyróżnionych stypendystów marszałka należą:

- Jakub Tomasz Baranowski (CKZiU w Więcborku)

- Kamil Maciej Kühn (CKZiU w Więcborku)

- Krystian Szylka (CKZiU w Więcborku)

- Mateusz Zapalski (CKZiU w Więcborku)

- Katarzyna Bethke (ZSP w Sępólnie Krajeńskim)

- Agata Marika Dworak (ZSP w Sępólnie Krajeńskim)

- Karolina Maria Radtke (ZSP w Sępólnie Krajeńskim)

Projekt stypendialny „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” Urząd Marszałkowski w Toruniu realizuje w oparciu o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. W roku szkolnym 2018/2019 wsparcie trafi do 500 uczniów z 82 szkół w regionie. Pomoc otrzyma  350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych I stopnia (które powstały w miejsce zasadniczych szkół zawodowych).

Uczniowie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość stypendium uzależniona jest od ocen i osiągnięć ucznia oraz rodzaju szkoły, do jakiej dana osoba uczęszcza). Podpisanie umów ze stypendystami nastąpi w lutym. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

red (na podstawie informacji przekazanych przez Urząd Marszałkowski w Toruniu)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top