Nie będzie podwyżek podatków
Gmina Sępólno

Żadnych podwyżek podatków i opłat lokalnych nie planuje na przyszły rok Gmina Sępólno Krajeńskie. Wysokości między innymi podatku od nieruchomości, środków transportowych, czy opłaty targowe - pozostaną bez zmian.

Taką decyzję samorząd argumentuje brakiem znaczącej inflacji. W pewnych momentach gospodarka w naszym kraju notowała nawet deflację. Niewielkie wahania cen paliw, również nie wpłynęły na stan planu dochodów i wydatków. "Nasz budżet się nie załamie. Zawsze gospodarujemy tylko takimi środkami, jakie mamy w dyspozycji. Postanowiliśmy utrzymać wszystkie stawki na poziomie tego roku" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. 

Decyzję o pozostawieniu wysokości podatków na obecnym poziomie, musi jeszcze jednak zatwierdzić Rada Miejska.

Brak podwyżki podatków nie oznacza jednak, że nie zmienią się inne opłaty. Wszystko wskazuje na to, że w połowie przyszłego roku wzrosną koszty dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Jest to związane z zapowiadaną przez rząd, nowelizacją Prawa Wodnego.

Zwiększy się także wysokość opłaty za śmieci. To z kolei wiąże się z rosnącymi kosztami ich utylizacji na składowisku w Bladowie, do którego trafiają odpady z Sępólna Krajeńskiego.

Gmina Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top