Światowy Dzień Zdrowia (FOTO)
SP Zboże

6 kwietnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbożu uczestniczyli w uroczystości z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest na całym świecie 7 kwietnia. Światowa Organizacja Zdrowia co roku nadaje temu dniu inne hasło, tegoroczne brzmi: "Zdrowie dla wszystkich".

Celem uroczystego apelu było przypomnienie uczniom, jak ważne jest zdrowie i co należy robić, aby je chronić. Apel przygotowała klasa II, a do współpracy poproszono klasę V i Samorząd Uczniowski. W klasie II podczas zajęć została podjęta tematyka zdrowia i zdrowego trybu życia, a przygotowanie apelu było podsumowaniem wcześniej podjętych działań. Na apelu zostały zaprezentowane humorystyczne scenki, wiersze, piosenki, które miały przypomnieć, jakie czynniki wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Uczennica Maja zaprosiła wszystkich do "Krainy Zdrowia", w której prezentację utworów podzielono na następujące części: Zdrowe odżywianie, higiena osobista, uprawianie sportu, unikanie hałasu, relaks, odpoczynek i unikanie dymu papierosowego. Po wysłuchaniu części artystycznej uczniowie rozwiązywali zagadki o zdrowiu. Za prawidłowe rozwiązanie ich można było otrzymać "zdrową nagrodę".

- Nadzieja w tym, że podjęcie i propagowanie tematyki zdrowia przyczyni się do przestrzegania zdrowego stylu życia na co dzień - podsumowała Grażyna Schlumm.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top