Rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi (FOTO)
KPP Sępólno Krajeńskie

W związku z początkiem roku szkolnego policjanci odwiedzają uczniów w miejscowych szkołach, by porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem, policjanci odwiedzili młodzież szkolną z sępoleńskiej ,,Jedynki”. W spotkaniu uczestniczyło łącznie około 70 dzieci.

W minionym tygodniu sępoleńscy dzielnicowi wspólnie z policjantem ruchu drogowego udali się na pogadankę z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Mundurowi w ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” przypominali i uczyli przestrzegania zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa. Panowie policjanci poruszyli m.in. kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak reagować na wypadek kontaktu z osobami obcymi, czy niebezpiecznym zwierzęciem. Opowiadając o bezpieczeństwie na jezdni, goście w ramach lokalnej akcji ,,Odblaski ratują życie” uczulali jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie po zmroku.

Podobne spotkania funkcjonariusze wydziału prewencji realizują niemal codziennie. Mamy nadzieją, że takie działania w sposób znaczący wpłyną na bezpieczeństwa najmłodszej części naszego społeczeństwa.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top