Sport

Jan Lipiński dał się poznać jako zaangażowany społecznik i działacz sportowy. Objął kierownictwo nad sekcją piłki nożnej MLKS Krajna i stał się członkiem Zarządu klubu. Dzięki jego zaangażowaniu i staraniom wielokrotnie na sępoleńskiej murawie gościły międzynarodowe zespoły.

Zarząd LKS Kamionka w Kamieniu Krajeńskim zaprasza na Bal Sportowca 2017, który odbędzie się 11 lutego 2017 r. o godz. 19:00 w MGOK w Kamieniu Krajeńskim.

To już się stało sępoleńską tradycją. Sępoleńskie morsy "Lodołamy" oraz zaprzyjaźnione morsy z Debrzna, Mroczy, Nakła, Kamienia Krajeńskiego rozpoczęły nowy rok tradycyjnie wspólnym wejściem do lodowatej wody. Cieszy fakt, że z roku na rok przybywa miłośników ekstremalnego pływania. Dokładnie trzy lata temu tę imprezę zapoczątkowało kilka osób, a w tym roku wspólną kąpiele w jeziorze zaliczyło prawie 50 osób.

Ostatnie przedświąteczne zajęcia gier i zabaw ruchowych przybrały odmienną formę, bo były pełne niespodzianek. Nie lada wyzwaniem było znalezienie Gwiazdora, który ukrył się na terenie obiektu. Ale cóż to za Gwiazdor bez prezentów? Dzieci wykazały dużo determinacji, by znaleźć worek z niespodziankami.

14 grudnia odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły po 4 zespoły w każdej kategorii. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Wałdowie. Wśród chłopców najlepiej spisali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.

3 grudnia 2016r. w Gdańsku odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym na czas. Zawody zorganizowane były w przepływającej przez Gdańsk Motławie, w porcie jachtowym Szafarnia. Temperatura wody w tym dniu wynosiła 0 stopni Celsjusza.

Dnia 11 grudnia 2016 roku w Kameralnej Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie sezonu motorowego w okręgu Bydgoskim.

W dniach 8-11 grudnia 2016r. w Centrum Aktywności Społecznej odbywały się Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Warcabach 100-polowych. W rywalizacji wzięło udział 72 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

7 grudnia 2016r. zawodnicy uczęszczający na treningi "Szkółki Piłkarskiej" Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim rozegrali wewnętrzny Turniej Mikołajkowy. W zmaganiach łącznie udział wzięło 32 zawodników! Uczestnicy turnieju podzieleni zostali na 6 zespołów.

6 grudnia 2016r. na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim odbył się Finałowy Turniej szkół gminy Sępólno Krajeńskie "o Puchar Burmistrza" w szachach i warcabach 64-polowych. Do rozgrywek zgłosili się uczniowie z ZS nr 1, ZS nr 3, SP w Zbożu oraz SP w Wiśniewie.

Top