Powiat Sępoleński

09.01.2017, KAMIEŃ KRAJEŃSKI - 47-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości (0,30 mg/l). Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol ZRD KPP Sępólno Krajeńskie i po wykonaniu niezbędnych czynności zwolniony do miejsca zamieszkania. Postępowanie prowadzi KPP Sępólno Krajeńskie.

Prawie 20 tysięcy złotych zebrali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Więcborku. To rekordowa zbiórka jeśli chodzi o powiat sępoleński.

Radcy Prawni oraz Adwokaci udzielają nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Sępoleńskim.

Mirosław Jagodziński nie jest już dyrektorem bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy. W środę 11 stycznia otrzymał wypowiedzenie z rak głównego dyrektora w Warszawie.

Powiat Sępoleński, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu oraz Gmina Sępólno Krajeńskie zapraszają na II Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 22 lutego 2017 r. o godz. 10:00 na hali Krajna Arena w Sępólnie Krajeńskim.

Nagroda Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości" została ustanowiona Uchwalą Zarządu Powiatu  w Sępólnie Krajeńskim Nr 113/287/2014  dnia 9 września 2014 roku.

W dniu 5 stycznia 2017 r. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim została podpisana naukowa umowa patronacka pomiędzy Wyższą Szkołą Zarządzania Środowiskiem w Tucholi a powiatowymi szkołami, tj. Liceum Ogólnokształcące im. T. Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Krajeńskim oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.

19.12.2016, WIĘCBORK, ul. GDAŃSKA - 70-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, kierując samochodem osobowym marki Daewoo Matiz podczas wyjeżdżania z posesji i włączania się do ruchu nie zachował należytej ostrożności w następstwie czego najechał na prawidłowo poruszająca się chodnikiem 78-letnią pieszą. W wyniku tego zdarzenia piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej "CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ", strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili szkolenie dla dzielnicowych sępoleńskiej komendy. Zdobytą wiedzę o zagrożeniach związanych z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych policjanci będą przekazywań mieszkańcom podczas różnego rodzaju spotkań.

30 grudnia 2016 r. w sali sesyjnej im. L. Prądzyńskiego w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim odbyła się pierwsza część XXVII Sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego, natomiast druga część odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie, na której władze powiatu podziękowały Stanisławowi Plewako za pracę w więcborskim szpitalu.

Top