Reklama

Reklama

Wiadomości

Dnia 2 sierpnia 2017 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach rozpoczęły się trzydniowe warsztaty pt.: "Szczypta kultury z makulatury", które zorganizowane zostały przez Radę Sołecką wsi Kawle z funduszy pozyskanych z projektu Kulturalny Świetlik z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

W związku z ogromnymi potrzebami osób poszkodowanych w nawałnicy, która przeszła przez tereny Gminy Więcbork w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. oraz zapytaniami chętnych do niesienia pomocy poniżej nr konta na które można kierować wpłaty.

18 sierpnia 2017 r. na Więcborskim Rynku zagościło Radio PiK. W związku z nawałnicami jakie przeszły przez powiat sępoleński redaktor zapytał Zastępcę Burmistrza - Jacka Masztakowskiego o skalę zniszczeń na terenie gminy. Pan Jacek korzystając z sytuacji odniósł się do zaangażowania strażaków, sołtysów, mieszkańców i wszystkich ludzi dobrej woli którzy czynnie brali udział w akcji porządkowania gminy po nawałnicy.

17 sierpnia 2017 r. na Więcborskim Rynku w ramach Więcborskiej Sceny Letniej zabrzmiał niesamowity głos cudownego artysty - Mietka Szcześniaka. Artysta zaprezentował niezwykle ciepły i pozytywnie nastrajający do życia i ludzi repertuar.

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka również w tym roku znalazła się w gronie instytucji, które zostały objęte programem finansującym zakup nowości wydawniczych w ramach wieloletniego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2017 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach wymienionego programu biblioteka pozyskała środki w wysokości 11.135 zł.

Nawałnica, która przeszła przez Powiat Sępoleński w nocy z dnia 11 na 12 sierpnia 2017 r. spowodowały szkody w budynkach mieszkalnych i gospodarczych na terenie naszej gminy. Największe szkody powstały na terenie sołectw: Pęperzyn, Zabartowo, Śmiłowo, Jastrzębiec i Suchorączek.

Masakra! To słowo, które w pełni opisuje to co wydarzyło się w piątek w powiecie sępoleńskim ponad 100 zerwanych dachów, nie przejezdne drogi, zalane piwnice. Do godziny 18 (piątek) ponad 300 interwencji. Nadal wiele domów bez prądu, z pozalewanymi piwnicami czy uszkodzonymi dachami. Dużo dróg w ogóle nie przejezdnych.

W dniach 8 i 9 sierpnia 2017 roku w Sępólnie Krajeńskim doszło do dwóch przypadków wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od prawnych czynności służbowych.

W niedzielne popołudnie na Więcborskim Rynku zagościli pszczelarze reprezentujący Koło Pszczelarzy w Więcborku w ramach podsumowania VI Festiwalu Ekologicznego Zieloni Mi w ramach Święta Pszczoły - Pożyteczne Owady. Animatorzy MGOK w Więcborku przygotowali zabawy i heppening teatralny Życie Pszczół pokazujący dzieciom jak rośnie, rozwija się i pracuje pszczoła. Panie ze Stowarzyszenia KGW Runowo Krajeńskie przygotowała słodkie przysmaki z dodatkiem miodu. Największym zainteresowaniem smakoszy cieszył się oczywiście miodownik.

Niekorzystne zjawiska atmosferyczne, które miały miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia br. także w naszej Gminie (głównie w sołectwach: Komierowo, Niechorz, Skarpa, Teklanowo, Wałdówko, Wałdowo, Wilkowo, Włościbórz, Wysoka Krajeńska, Zalesie, Zboże) spowodowały ogromne szkody zarówno w budynkach mieszkalnych jak i inwentarskich, uprawach, środowisku oraz infrastrukturze drogowej i mieniu komunalnym.

Reklama

Top