Reklama

Wiadomości

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się dziś (20.03) w Brusach z wolontariuszami, którzy pomagali podczas sierpniowej nawałnicy w 2017 roku. Z powiatu sępoleńskiego na spotkanie z prezydentem wyruszyła 50-osobowa grupa wolontariuszy a głos w jej imieniu zabrała Kamila Jabłońska - sołtys Szynwałdu. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Blisko dwugodzinny recital, przeplatany zabawnymi anegdotami, zaprezentował w niedzielne popołudnie, na scenie więcborskiego domu kultury, popularny aktor i wokalista Kacper Kuszewski.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbożu informuje, że trwają zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci 4, 5, 6-letnich (rocznik 2014, 2013, 2012), do klasy I szkoły podstawowej (rocznik 2011, 2012), do klasy ii - VIII szkoły podstawowej.

08.03.2018 r. uczniowie kl. VII wraz wychowawczynią udali się do Bydgoszczy. - Nasz plan wycieczki obejmował dwa punkty: dla ducha - seans filmowy oraz dla ciała - Park Trampolin.

Zajączki, jajka, pisanki, kurczaczki, kurki, kwiaty, wianki, stroiki i wiele innych przepięknych ozdób wielkanocnych wykonanych rozmaitą techniką można było podziwiać i kupić na III Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

W sobotę 27 marca br. w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców z posłem do Parlamentu Europejskiego Kosmą Złotowskim.

Co mężczyźni wiedzą o kobietach? Jak wiele im zawdzięczają? Jak dokonywała się ewolucja roli kobiety w jednoznacznie patriarchalnej kulturze? O tym i o innych tematach dyskutowano z dziennikarzem Tomaszem Sekielskim podczas cyklicznego spotkania zatytułowanego "Męski punkt widzenia", organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

W czwartkowe przedpołudnie 15 marca br. na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbył się kolejny Konwent Powiatu Sępoleńskiego. Głównym tematem spotkania było omówienie sytuacji w Lasach Państwowych na terenie powiatu sępoleńskiego po przejściu nawałnicy w sierpniu 2017 roku a jego prelegentem był Janusz Kaczmarek - dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

We wtorek (13.03.18 r.) w godzinach porannych, w centrum Sępólna Krajeńskiego policjanci z sępoleńskiej "drogówki", podczas rutynowej kontroli zatrzymali kierowcę TIRA. Po otwarciu drzwi od kabiny policjanci od razu wyczuli silną alkoholu. Alkotest wykazał, że mężczyzna ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili kierującemu, w takim stanie, dalsze prowadzenie ciężarówki. Szofer trafił do policyjnego aresztu a jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Za swój występek odpowie przed sądem.

Gminny Dzień Kobiet obchodzono w tym roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie. Oprócz życzeń i kwiatków oraz tortu ufundowanego przez stowarzyszenie LGD "Nasza Krajna" były występy. Uroczystość umili wokaliści i tancerze z Wiejskich Ośrodków Kultury w Lutowie i Wałdowie oraz z Centrum Kultury i Sztuki. Dobrą porcję śmiechu zapewnił kabaret z Wałdowa programem, w którym starał się rozstrzygnąć spór, czy lepiej mieszkać na wsi czy w mieście.

Reklama

Top