Wiadomości

Za nami 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sztab w Sępólnie Krajeńskim wspomagany przez 35 wolontariuszy zebrał 15,173,22 zł, które wesprą oddziały pediatryczne oraz specjalistyczną opiekę medyczną osób starszych.

W dniu 15 stycznia w Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyło się XVI Powiatowe Spotkanie z Kolęda i Pastorałką, w którym uczestniczyło ponad 70 wykonawców.

 "Ta historia to prawie scenariusz jakiegoś opowiadania..." - pisze Pan Robert, listonosz spod Piły w odpowiedzi na list, który otrzymał od naszej biblioteki tuż przed świętami. Ale zacznijmy od początku...

09.01.2017, KAMIEŃ KRAJEŃSKI - 47-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości (0,30 mg/l). Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol ZRD KPP Sępólno Krajeńskie i po wykonaniu niezbędnych czynności zwolniony do miejsca zamieszkania. Postępowanie prowadzi KPP Sępólno Krajeńskie.

Było magicznie i niezwykle, a to dzięki Państwa ofiarności i hojności, za którą dziękujemy. Udało nam się w sposób niesamowity pobić ubiegłoroczny rekord o kwotę ponad 5.000,00 zł. Tegoroczna zebrana kwota to 19.402,36 zł.

Zgodnie z zapowiedzią Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Gminie Sośno. Już 15 raz w 25 letniej historii akcji główne skrzypce należały do Gminnego Domu Kultury, w którym zorganizowano sztab. Szczytny cel ratowania życia i zdrowia dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów wsparło wielu mieszkańców dzięki czemu zdołano uzbierać całkiem pokaźną kwotę 14 766, 17 zł. Wielkie brawa dla wszystkich zaangażowanych oraz darczyńców.

Tegoroczne hasło wspólnych zabaw to FERIE Z WYOBRAŹNIĄ. W ramach spotkań dzieci wezmą udział w zajęciach literackich, teatralnych, plastycznych, interaktywnych i zabawach ruchowych.

Prawie 20 tysięcy złotych zebrali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Więcborku. To rekordowa zbiórka jeśli chodzi o powiat sępoleński.

11 lutego obchodzimy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Maluchy z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Wiśniewie rozpoczęły akcję dokarmiania ptaków już na początku stycznia, gdy rozpoczęła się prawdziwa zima. Obserwują przez okno ptaki, które odwiedzają nasze przyszkolne karmniki.

Czytanie książek, to nie tylko najpiękniejsza zabawa, ale także  jeden z najlepszych sposobów na ciekawe spędzanie czasu wolnego. W dobie rozwoju techniki komputerowej, telewizji i filmu promowanie nawyku czytania powinno odgrywać ważną rolę w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbyła się impreza edukacyjno-integracyjna pod hasłem "Biblioteka na was czeka", której przygotowaniem zajęły się pani Anna Sontowska oraz pani Bożena Sucharska.

Top