Reklama

Reklama

Wiadomości

Uprzejmie zapraszam na XXXIII Sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, która odbędzie się w dniu 28 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim, ul. T. Kościuszki 11, sala sesyjna im. L. Prądzyńskiego.

Ulica Hanki Sawickiej i Mariana Buczka znikną niebawem z wykazu nazw ulic w Sępólnie Krajeńskim. Samorząd podobnie jak większość gmin w kraju, zmienia nazwy tak, aby były one zgodnie z prawem.

Wiejski Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Wałdowie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zapraszają wszystkich mieszkańców Wałdowa i okolic na "Święto Rodziny" połączony z uroczystym otwarciem Placu Zabaw, 8 lipca 2017 r. (sobota) godz. 16:00.

Ponad 80 różnego rodzaju wydarzeń na tegoroczny sezon przygotowała Gmina Sępólno Krajeńskie. Ich wykaz już można znaleźć na najnowszym folderze wydanym przez Ratusz. Publikację można otrzymać za darmo w różnych punkach miasta. Znaczna jej część trafiła także do skrzynek pocztowych mieszkańców.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaprasza na Więcborską Scenę Letnią "Seniorska Biesiada Chóralna", która odbędzie się 1 lipca 2017 r. o godz. 15:00 na Rynku Miejskim w Więcborku.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że cieszący się wielką popularnością cykl Muzycznych Podróży po Świecie zostaje w tym roku wznowiony. Sępólno Krajeńskie ponownie odwiedzą artyści, muzycy, tancerze i pracownicy placówek dyplomatycznych z całego świata. Już teraz zapraszamy na pierwsze ze spotkań nowej odsłony Muzycznych Podróży po Świecie, którego bohaterami będą artyści z Wenezueli, a gościem honorowym Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Boliwariańskiej Republiki Wenezueli w Polsce J.E. Luis Gomez Urdaneta.

We wtorek i środę, 20 i 21 czerwca br. w Centrum Aktywności Lokalnej w Sępólnie odbyła się premiera przedstawienia teatralnego pt. "Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie" oparte na opowiadaniu Mariusza Niemyckiego. W rolę książkowych postaci wcielili się pracownicy Biblioteki Publicznej w Sępólnie Kr. Występ miały okazję obejrzeć dzieci i nauczyciele z okolicznych szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele samorządu i instytucji oświatowych.

12 czerwca br. ruszył projekt pt. "Kulinarne podróże po literaturze" skierowany do dzieci w wieku 7-10 lat. Celem projektu jest kultywowanie tradycji narodowej i regionalnej. W każdy poniedziałek (do 10 sierpnia) uczestnicy spotykają się w bibliotece i kawiarni Tea Lady na sępoleńskim molo.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Wiśniewie wzięły udział w roku szkolnym 2016-2017 w projekcie edukacyjno-nformacyjnym "Dzieciaki Mleczaki". Celem było pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie przez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

Kowboje złupili przewożone złoto, hipisi zorganizowali pokojową wioskę, a jaskiniowcy? Jaskiniowcy w swej osadzie dali pokaz "kultury pierwotnej". Czasy, gdy przez Sępólno Krajeńskie regularnie kursowały pociągi to już, w zgodnej opinii wszystkich mieszkańców, prehistoria, dlatego też nieczynny dworzec kolejowy w Sępólnie opanowali najprawdziwsi jaskiniowcy.

Reklama

Top