Reklama

Wiadomości

W dniach 11 i 12 grudnia 2017 roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu odbył się XIV Gminny Konkurs Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych.

Archiwum kreatywnie - to nie oksymoron. Z zasobów archiwalnych można korzystać nie tylko w poważnych celach. Można z nich korzystać także dla rozrywki. I mamy na to dowody - zobaczcie sami!

Dzieci z Sitna przez kilka dni spotykały się w świetlicy, by zorganizować wspaniałe przyjęcie dla Mikołaja. Jednego dnia wykonywały ozdoby choinkowe, śliczne aniołki, gwiazdy z imionami oraz łańcuchy na choinkę. Kolejny dzień minął im na wspólnym pieczeniu ciasteczek z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Trzeba było jeszcze udekorować salę i choinkę, by 8 grudnia godnie przywitać Mikołaja, który przybył na zabawę mikołajkową.

6 grudnia maluchy z młodszego oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wiśniewie otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja.

Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie, KGW i Rada Sołecka w Lutowie zapraszają na spotkanie przedświąteczne pt. "Święta noc" 17 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie w programie m.in. jasełka, pastorałki i świąteczny taniec Zapraszamy!

Z okazji Mikołajek Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odwiedzili niecodzienni goście - alpaki, które tego dnia wcieliły się w rolę reniferów. Dzięki właścicielom Moniki i Wojciecha Fryziaków z Suchorączka uczniowie mogli podziwiać te przyjaźnie nastawione zwierzęta. Przekonano się przy okazji, że alpaki wspaniale współpracują z ludźmi, zwłaszcza z dziećmi.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaprasza na Kolędowanie przy Więcborskiej Szopce dnia 17.12.2017 r. w godz. 10.30 - 13.30 na Placu Jana Pawła II w Więcborku.

W niedzielę 10 grudnia br. na Targowisku Miejskim w Więcborku odbył się Jarmark Mikołajkowy na którym można było zakupić ozdoby świąteczne, zrobić wspólne zdjęcie z Mikołajem czy zjeść i wypić coś ciepłego.

7 grudnia br. w Wozowni przy Centrum Aktywności Społecznej odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej pn. "Od strony rzeki czyli Wisła w obiektywie". Organizatorem konkursu była Izba Regionalna Ziemi Świeckiej i Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Celem było ukazanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturalnych "Królowej Polskich Rzek" i uczczenie roku Rzeki Wisły. Sejm ustanowił bowiem, że jednym z patronów 2017 r. będzie Wisła, z okazji przypadającej 550. rocznicy pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

Spotykali się ze sobą przy pracy podczas pomocy po sierpniowej nawałnicy. Tym razem ponad 300 osób spotkało się w innych okolicznościach, by wspólnie spędzić Wigilię przygotowaną przez Fundację "Zawierucha". To był szczególny czas, czas nie tylko wspomnień tych minionych dni, omawiania dalszej pomocy jeszcze wielu ludziom, ale przede wszystkim przeżywanie magii świąt Bożego Narodzenia. Jakże po tych trudnych miesiącach te chwile miały wymowny wymiar.

Reklama

Top