Reklama

Wiadomości

Powiatowy konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej pn. "Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy" przeszedł już do historii. Liczba uczestników konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Przed szacownymi jury - ponieważ komisje były dwie - zaprezentowało się ponad 80 osób! Najwyższe laury zdobyli uczniowie szkół z Sępólna Krajeńskiego.

Sześć całorocznych kontenerów mieszkalnych zamierza zakupić Gmina Sępólno Krajeńskie. Posłużą one na razie poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy. W przyszłości będą także gminnym zabezpieczeniem lokalowym na wypadek zdarzeń losowych.

W piątek 13 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Akademia została przygotowana przez uczniów klas V i III pod czujnym okiem pani Wiesławy Orlikowskiej i pana Bartosza Burkiewicza. Klasa piąta przygotowała i w brawurowy sposób wykonała pełen humoru skecz pt. "Marzenia do spełnienia".

Gmina Sępólno Krajeńskie wraz z dwoma innymi partnerami, będzie promowała swoje tereny inwestycyjne w całej Polsce. Wszystko to dzięki medialnej kampanii informacyjnej. Cały projekt ma być wart około dwóch milionów złotych. Ratusz zapłaci za to, tylko ułamek tej kwoty.

Kończą się prace modernizacyjne na drodze Zboże - Nowy Dwór w gminie Sępólno Krajeńskie. Dotychczasowa, gruntowa nawierzchnia, będzie zastąpiona asfaltem. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym miesiącu.

Podczas piątkowego spotkania w Szkole Rodzenia, po raz kolejny już w tym roku, witaliśmy nowo narodzone dzieci. Z wielką radością do naszego grona przyjęliśmy: Polę Kowalską, Tymona Kowalskiego, Miłosza Sprengel, Filipa Kowalczyka, Sylwestra Chmielewskiego, Ingę Majewską, Zofię Blejder, Marcela Leszcz, Ignacego Pawełczaka, Witolda Gnasia, Wojciecha Grzybowskiego, Klaudię Sylwerską oraz Aleksandra Sowińskiego.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaprasza na "Koncert jesienny na dwa świerszcze" 22 października 2017 r. w sali lustrzanej w MGOK w Więcborku.

W dniu 13 października 2017 r. Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sępólnie Kraj. zorganizował spotkanie dla nauczycieli emerytów i pracowników obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

... z tym, że trasę wyznaczymy sami, po co dalej w miejscu tkwić, trzeba żyć - to słowa z piosenki Szymona Wydry "Życie jak poemat", która rozpoczęła obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczna uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i miała szczególnie podniosły charakter, dzięki uczniom sypniewskiego technikum. Młodzież po mistrzowsku zaprezentowała przygotowany specjalnie na tą okazję montaż słowno-muzyczny, który wprawił wielu słuchaczy w nostalgiczny nastrój.

Ogromną atrakcję dla miłośników poezji Wisławy Szymborskiej przygotowuje Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. W tym tygodniu odbędą się tam dwa duże wydarzenia związane z polską noblistką. Na oba można przyjść, posłuchać, a nawet wziąć w nich czynny udział.

Reklama

Top
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej...