Sośno

Wiadomo już jaki skład będzie miała nowa Rada Gminy Sośno. KW Polskie Stronnictwo Ludowe w nowej radzie zdobyło 5 mandatów, KW Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 5 mandatów, KWW SLD Lewica Razem zdobyła 3 mandaty a KWW Jacek Grabowski obejmie 2 mandaty.

Leszek Stroiński przez kolejne 5 lat będzie rządził gminą Sośno. We wczorajszych (21.10) wyborach dotychczasowy wójt zdobył łącznie 1054 głosów (52,02%). Wyniki pozostałych kandydatów: Kamila Jabłońska (PiS) - 421 głosów (20,78%), Marek Kunek (Kukiz '15) - 361 głosów (17,82%), Jacek Grabowski - 190 głosów (9,38%).

W środę 10 października br. krótko przed godz. 1 w nocy do SK KP PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Sitno (gmina Sośno). Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sośnie, w Więcborku oraz w Sitnie. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem zajęte jest całe poddasze domu. Na szczęście osób poszkodowanych nie było. Działania zostały zakończone w w godzinach porannych.

Policjanci zatrzymali 56-letniego kierowcę, który jechał samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Dodatkowo był nietrzeźwy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątek 5 października br. na zaproszenie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w gminie Sośno przebywał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, który podczas krótkiej konferencji prasowej odpowiadał na pytania lokalnych mediów oraz uczestników zebranych na sali w Gminnym Domu Kultury w Sośnie.

Tragedia w Dziednie, w gminie Sośno. Najprawdopodobniej syn zabił swoją 60-letnią matkę. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Nie przyznaje się do winy. W piątek przeprowadzono wizję lokalną. Sprawę bada tucholska prokuratura.

W minioną sobotę tj. 21 lipca 2018 roku w Mierucinie odbył się festyn w stylu wojskowym. Wszystkich przybyłych gości powitała przewodnicząca naszego koła Jolanta Różańska, następnie został odśpiewany Hymn Narodowy, po którym został przeczytany utwór M. Konopnickiej "Pieśń o domu" przez 5-cio osobową grupę młodzieży z Mierucina, w składzie: Angelika Bagniewska, Filip Winiarczyk, Amelia Raźna, Robert Różański, Magdalena Różańska.

Jak co roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mierucinie zorganizowały Piknik Rodzinny na rozpoczęcie lata .Działo się wiele, dzieci korzystały  min.z kuli wodnej, kąpieli w piłeczkach, przejażdżki bryczką, malowanie flamastrem na foli. Odbyły się mecze piłki nożnej tata-syn, drużyny mieszanej najmłodszych pociech, oraz mecz piłki siatkowej mama - córka. Odbyły się również zapasy sumo.

Gminny Dom Kultury w Sośnie zaprasza na Rodzinne Śpiewanki, które odbędą się 14 kwietnia o godz. 19:00 w GDK w Sośnie.

We wtorek 20 lutego br. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z mieszkańcami Sośna. Podczas spotkania podsumowano działania służb po sierpniowej nawałnicy oraz przekazano informacje dotyczące działań zaradczych w związku z lokalnymi podtopieniami gruntów i dróg.

Top