Reklama

Sępólno Krajeńskie

Archiwum kreatywnie - to nie oksymoron. Z zasobów archiwalnych można korzystać nie tylko w poważnych celach. Można z nich korzystać także dla rozrywki. I mamy na to dowody - zobaczcie sami!

6 grudnia maluchy z młodszego oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wiśniewie otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja.

Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie, KGW i Rada Sołecka w Lutowie zapraszają na spotkanie przedświąteczne pt. "Święta noc" 17 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie w programie m.in. jasełka, pastorałki i świąteczny taniec Zapraszamy!

Z okazji Mikołajek Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odwiedzili niecodzienni goście - alpaki, które tego dnia wcieliły się w rolę reniferów. Dzięki właścicielom Moniki i Wojciecha Fryziaków z Suchorączka uczniowie mogli podziwiać te przyjaźnie nastawione zwierzęta. Przekonano się przy okazji, że alpaki wspaniale współpracują z ludźmi, zwłaszcza z dziećmi.

7 grudnia br. w Wozowni przy Centrum Aktywności Społecznej odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej pn. "Od strony rzeki czyli Wisła w obiektywie". Organizatorem konkursu była Izba Regionalna Ziemi Świeckiej i Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Celem było ukazanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturalnych "Królowej Polskich Rzek" i uczczenie roku Rzeki Wisły. Sejm ustanowił bowiem, że jednym z patronów 2017 r. będzie Wisła, z okazji przypadającej 550. rocznicy pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

8 grudnia 2017 r. w Hotelu Jan w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie podsumowujące udzielenie pomocy mieszkańcom powiatu sępoleńskiego poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy.

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza 16 grudnia 2017 r. na XII Dzień Adwentowy na targowisku miejskim "Mój Rynek" w Sępólnie Krajeńskim.

Oto krótka fotorelacja z warsztatów tanecznych jakie miały miejsce w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w miniony piątek. Cztery godziny solidnej porcji ruchu pod okiem Anny Ludwickiej łączącej pracę tancerza oraz pedagoga. Warsztaty adresowane były do osób na średnio zaawansowanym poziomie w tańcu współczesnym.

Święty Mikołaj zawitał do Sępólna Krajeńskiego licząc na błogi odpoczynek po wyczerpującej podróży i dniu pełnym wrażeń. Zaparkował więc swoje sanie na sępoleńskim Placu Wolności i udał się w drzemkę. Mogło mu się wydawać, że wesołe śpiewy i narastający tupot to tylko senne projekcje, ale gdy już otworzył oczy ukazał mu się tłum małych, roześmianych twarzyczek, które ze śpiewem na ustach witały gościa z dalekiej Laponii.

"Wszyscy mamy równe prawa" - Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odbył się apel z okazji dnia Praw Dziecka. - W tym roku chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na dzieci, które żyją w krajach objętych konfliktem zbrojnym i głodem. Są poniżane, wyzyskiwane i muszą walczyć o swoje prawa - wyjaśniła Małgorzata Jurak. Na początku apelu przewodnicząca samorządu szkolnego, Monika Furmaga, odczytała list Rzecznika Praw Dziecka skierowany do dzieci i młodzieży.

Reklama

Top