Reklama

Reklama

Sępólno Krajeńskie

Dnia 2 sierpnia 2017 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach rozpoczęły się trzydniowe warsztaty pt.: "Szczypta kultury z makulatury", które zorganizowane zostały przez Radę Sołecką wsi Kawle z funduszy pozyskanych z projektu Kulturalny Świetlik z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka również w tym roku znalazła się w gronie instytucji, które zostały objęte programem finansującym zakup nowości wydawniczych w ramach wieloletniego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2017 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach wymienionego programu biblioteka pozyskała środki w wysokości 11.135 zł.

W dniach 8 i 9 sierpnia 2017 roku w Sępólnie Krajeńskim doszło do dwóch przypadków wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od prawnych czynności służbowych.

Niekorzystne zjawiska atmosferyczne, które miały miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia br. także w naszej Gminie (głównie w sołectwach: Komierowo, Niechorz, Skarpa, Teklanowo, Wałdówko, Wałdowo, Wilkowo, Włościbórz, Wysoka Krajeńska, Zalesie, Zboże) spowodowały ogromne szkody zarówno w budynkach mieszkalnych jak i inwentarskich, uprawach, środowisku oraz infrastrukturze drogowej i mieniu komunalnym.

Od 13 lat pod koniec drugiego tygodnia sierpnia, na zwieńczenie corocznych Dni Sępólna Krajeńskiego odbywa się Jarmark św. Wawrzyńca. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszego regionu i które z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych spoza terenów powiatu sępoleńskiego.

W piątek, 11 sierpnia br., w Bibliotece Publicznej w Sępólnie zakończyliśmy wakacyjny projekt pt. "Bajkowy zakątek". Tematem przewodnim projektu było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Blisko 30 dzieci przez dwa tygodnie uczestniczyło w zajęciach literackich, plastycznych, teatralnych i ruchowych.

W dniu 12 sierpnia w znacznej części naszej Gminy (głównie w sołectwach: Komierowo, Niechorz, Skarpa, Teklanowo, Wałdówko, Wałdowo, Wilkowo, Włościbórz, Zalesie, Zboże) wystąpiły niekorzystne zjawiska atmosferycznych, które spowodowały ogromne straty w budynkach mieszkalnych, inwentarskich, uprawach, środowisku oraz infrastrukturze drogowej i mieniu komunalnym.

W bibliotece do końca sierpnia można zwiedzać wystawę studentów Uniwersytetu III Wieku przy Stowarzyszeniu "Duże Różowe Słońce", które powstały podczas warsztatów malarskich w ramach projektu "Senior na szóstkę" dofinansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Prace powstawały pod czujnym okiem Pana Zbyszka Morzyńskiego, który udzielał pierwszych fachowych wskazówek i porad.

Z okazji trwających Dni Miasta, Biblioteka Publiczna im. J.Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim przygotowała dla mieszkańców i jego sympatyków Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego. Pierwszą laureatką testu została Marzena Hippler z Sępólna, która w nagrodę otrzymała nowiutki rower.

Ania Wyszkoni to tegoroczna gwiazda Dni Sępólna Krajeńskiego. Artystka wystąpi na stadionie miejskim już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia o godzinie 21.00. Wstęp będzie bezpłatny.

Reklama

Top