Reklama

Reklama

Sępólno Krajeńskie

Po raz pierwszy w historii naszej gminy w Sępolnie  odbył się ogólnopolski zjazd delegatów Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

2 maja zapraszamy Państwa na emocjonujące potyczki o tron Rzeczypospolitej. W samo południe, o godzinie 12:00 w Centrum Kultury i Sztuki rozegra się pojedynek w historyczno-edukacyjną grę Liberum Veto. Odpowiednio ucharakteryzowani gracze zagrają o królewski tron. Liberum Veto to gra, która przenosi nas w czasy Złotej Wolności Szlacheckiej.

Uprzejmie zapraszam na XXXI Sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, która odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim, ul. T. Kościuszki 11, sala sesyjna im. L. Prądzyńskiego.

Niedawno w Szkole Podstawowej w Wiśniewie gościliśmy sympatycznych przedszkolaków z wychowawczyniami i Panią Dyrektor z Gminnego Przedszkola nr 2 "Bajka" w Sępólnie Krajeńskim.

Już 27 kwietnia o godz. 17:00 naszą bibliotekę odwiedzi Argymir Iwicki - autor książki "Burek na śniadanie. Serbia dla koneserów".

W środę, 12 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wiśniewie zasadzili drzewko owocowe w ogródku botanicznym naszej szkoły. Sadzenie drzewka miało charakter symboliczny.

Na kolejnym kwietniowym spotkaniu "Dyskutantów" poruszyliśmy ważny temat, jakim jest prawda i kłamstwo. Dzieci zastanawiały się, dlaczego ludzie kłamią, po czym można poznać kłamcę, co to jest "wykrywacz kłamstw" i czy można czasem skłamać w dobrej wierze. Na te i inne pytania odpowiadał również gość - kurator sądowy, pani Iwona Maluchnik.

Przed nami kolejny, III już Zlot Pojazdów Zabytkowych. Pierwszy maja stał się w Sępólnie Krajeńskim świętem miłośników klasycznej motoryzacji. Tego dnia w jednym miejscu skupiają się prawdziwi fachowcy i przede wszystkim, oddani pasjonaci wraz ze swoimi pięknie zachowanymi, unikatowymi samochodami i motocyklami aby celebrować, rozmawiać i dzielić się doświadczeniem z innymi moto-fanami.

Zbliża się weekend majowy, a wraz z nim moc atrakcji, imprez i wydarzeń kulturalno-artystycznych w naszym mieście. Bogata i różnorodna oferta pozwala nam twierdzić, że każdy z Państwa znajdzie w niej coś dla siebie.

Ponad 200 przedstawicieli bractw kurkowych z całej Polski, przyjedzie do Sępólna Krajeńskiego. Miasto będzie gospodarzem XXII Krajowego Zjazdu Delegatów Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend (22-23 kwietnia).

Reklama

Top