Sępólno Krajeńskie

Za nami 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sztab w Sępólnie Krajeńskim wspomagany przez 35 wolontariuszy zebrał 15,173,22 zł, które wesprą oddziały pediatryczne oraz specjalistyczną opiekę medyczną osób starszych.

 "Ta historia to prawie scenariusz jakiegoś opowiadania..." - pisze Pan Robert, listonosz spod Piły w odpowiedzi na list, który otrzymał od naszej biblioteki tuż przed świętami. Ale zacznijmy od początku...

Tegoroczne hasło wspólnych zabaw to FERIE Z WYOBRAŹNIĄ. W ramach spotkań dzieci wezmą udział w zajęciach literackich, teatralnych, plastycznych, interaktywnych i zabawach ruchowych.

11 lutego obchodzimy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Maluchy z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Wiśniewie rozpoczęły akcję dokarmiania ptaków już na początku stycznia, gdy rozpoczęła się prawdziwa zima. Obserwują przez okno ptaki, które odwiedzają nasze przyszkolne karmniki.

Czytanie książek, to nie tylko najpiękniejsza zabawa, ale także  jeden z najlepszych sposobów na ciekawe spędzanie czasu wolnego. W dobie rozwoju techniki komputerowej, telewizji i filmu promowanie nawyku czytania powinno odgrywać ważną rolę w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbyła się impreza edukacyjno-integracyjna pod hasłem "Biblioteka na was czeka", której przygotowaniem zajęły się pani Anna Sontowska oraz pani Bożena Sucharska.

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na Ferie Pachnące Czekoladą w dniach 30.01.2017 - 03.02.2017 w godz. 10:00-13:00.

Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie zaprasza na ferie zimowe "Zima lubi dzieci" w dniach 30.01.2017 - 09.02.2017 w godz. 9:00 - 13:00.

Z przyczyn niezależnych od organizatora zawiadamiamy, że w planowanym terminie, tj. 26.01.2017 r. koncert amerykańskiego gitarzysty Terry Mana nie dojdzie do skutku, jednak nic straconego, istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawi on się u nas latem. Tym czasem 26 stycznia godnie zastąpi go inny utalentowany blues-rockowy gitarzysta - Eddie Martin!

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza w dniu 24 stycznia 2017 roku od godz.17:00 na spotkanie z Andrzejem Mellerem - dziennikarzem, reporterem wojennym, podróżnikiem, prywatnie bratem dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Mellera.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie po raz kolejny wzięli udział w akcji "Góra Grosza", która trwała od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku. Organizatorem XVII edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.

Top