Reklama

Sępólno Krajeńskie

W tym roku przypada Rok Prawa Kobiet. W ramach tego w Sępólnie i okolicy odbywają się liczne imprezy. W lipcu Centrum Kultury i Sztuki zaprasza mieszkańców i turystów na imprezy w ramach akcji "Babskie lato". W każdej świetlicy wiejskiej w gminie Sępólno organizowano są imprezy w zależności od walorów danej świetlicy i okolicy albo w zależności od zasobów ludzkich. W Piasecznie koło Sępólna Krajeńskiego postanowiono wykorzystać istnienie i prężne działanie klubu Gryf Piaseczno, ale tym razem to panie miały pokazać się w sportowej odsłonie.

Rok Praw Kobiet to poważna sprawa, jak twierdzi Krystyna Mazurówna, gość kolejnego spotkania w ramach cyklu Kobieta Wobec Wyzwań Współczesnego Świata. Mimo takiej deklaracji Krystyna udowodniła, że o poważnych sprawach można, a czasami nawet trzeba, rozmawiać na luzie. I właśnie w takiej, luźnej, atmosferze minęło nam piątkowe popołudnie.

Dobiegły końca Retro Wakacje z Centrum Kultury i Sztuki. Za nami tydzień wspólnych spotkań, podczas których staraliśmy się udowodnić dzieciom, że dobra zabawa istnieje również poza światem wirtualnym. I istniała od zawsze! Cofnęliśmy się w czasie do gier i zabaw, które królowały na podwórkach na długo przed wynalezieniem Internetu.

W czerwcu organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Leon ogłosili wyniki sesji wiosennej konkursu zintegrowanych sprawności, adresowanego do klas I-III. Wzięło w nim udział 3253 pierwszoklasistów. Celem ogólnopolskiego testu zintegrowanych sprawności było sprawdzenie umiejętności polonistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych. Konkurs przeprowadzany był w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi.

Wiktoria Czeszewska uczennica klasy VI oraz Wojciech Madej uczeń klasy V ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie zostali laureatami wojewódzkiego konkursu literackiego. Zorganizowany on został przez wydawnictwo "Fida", które w ramach projektu zajmuje się promocją młodych talentów pisarskich w Polsce.

Sępoleńska „drogówka” zatrzymała kolejnego kierowcę bez prawa jazdy. Dodatkowo prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu.

27 czerwca 2018 r. w sali im. L. Prądzyńskiego w Urzędu Miejskiego odbyła się XLV Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Zapraszamy na I Mini-Igrzyska Kobiet Wiejskich do Piaseczna! Poczujcie ducha sportowej rywalizacji i dopingujcie razem z nami swoich faworytów. Widowiskowe konkurencje, zacięta walka o pierwsze miejsce, sportowe zmagania w oryginalnych konkurencjach, to wszystko i wiele więcej czeka właśnie na Was. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i całych rodzin, będą więc zabawy i animacje dla wszystkich tych, którzy poza zawodami chcieliby wykazać się swoimi umiejętnościami.

Na rok 2018 przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Wiśniewie zaprosiła uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do udziału w gminnym konkursie historyczno- fotograficznym na najlepszą "Fotografię patriotyczną".

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniewie pod opieką Hanny Wojtalewicz, Wiesławy Orlikowskiej oraz Sylwii Szczubiał brali udział w wycieczce do Trójmiasta.

Reklama

Top