Reklama

Sępólno Krajeńskie

Rząd przekaże samorządom w województwie kujawsko-pomorskim dodatkowe 30,5 mln zł wsparcia na budowę dróg gminnych i powiatowych. Dobre informacje dla naszego regionu przekazał podczas briefingu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbożu informuje, że trwają zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci 4, 5, 6-letnich (rocznik 2014, 2013, 2012), do klasy I szkoły podstawowej (rocznik 2011, 2012), do klasy ii - VIII szkoły podstawowej.

08.03.2018 r. uczniowie kl. VII wraz wychowawczynią udali się do Bydgoszczy. - Nasz plan wycieczki obejmował dwa punkty: dla ducha - seans filmowy oraz dla ciała - Park Trampolin.

W sobotę 27 marca br. w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców z posłem do Parlamentu Europejskiego Kosmą Złotowskim.

Co mężczyźni wiedzą o kobietach? Jak wiele im zawdzięczają? Jak dokonywała się ewolucja roli kobiety w jednoznacznie patriarchalnej kulturze? O tym i o innych tematach dyskutowano z dziennikarzem Tomaszem Sekielskim podczas cyklicznego spotkania zatytułowanego "Męski punkt widzenia", organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

We wtorek (13.03.18 r.) w godzinach porannych, w centrum Sępólna Krajeńskiego policjanci z sępoleńskiej "drogówki", podczas rutynowej kontroli zatrzymali kierowcę TIRA. Po otwarciu drzwi od kabiny policjanci od razu wyczuli silną alkoholu. Alkotest wykazał, że mężczyzna ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili kierującemu, w takim stanie, dalsze prowadzenie ciężarówki. Szofer trafił do policyjnego aresztu a jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Za swój występek odpowie przed sądem.

Gminny Dzień Kobiet obchodzono w tym roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie. Oprócz życzeń i kwiatków oraz tortu ufundowanego przez stowarzyszenie LGD "Nasza Krajna" były występy. Uroczystość umili wokaliści i tancerze z Wiejskich Ośrodków Kultury w Lutowie i Wałdowie oraz z Centrum Kultury i Sztuki. Dobrą porcję śmiechu zapewnił kabaret z Wałdowa programem, w którym starał się rozstrzygnąć spór, czy lepiej mieszkać na wsi czy w mieście.

Solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie, Pan Jacek Silski, pojawił się u nas ponownie ze specjalnym programem dedykowanym wyłącznie kobietom, które obchodziły swoje święto.

Rok Praw Kobiet to czas, w którym podejmujemy niejednokrotnie trudne tematy, przyglądamy się aktualnym sprawom i otwarcie dyskutujemy nie tylko z samymi kobietami. Z Męskiego Punktu Widzenia tym właśnie sprawom przyjrzymy się wraz z dziennikarzem, Tomaszem Sekielskim. Co mężczyźni wiedzą o kobietach? Jak wiele im zawdzięczają? Jak dokonywała się ewolucja roli kobiety w jednoznacznie patriarchalnej kulturze? Podczas cyklu spotkań zatytułowanego "Męski Punkt Widzenia" postaramy się znaleźć odpowiedź na te i inne pytania.

Prokuratura Rejonowa w Tucholi postawiła Piotrowi R., wiceprezesowi Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego w Sępólnie Krajeńskim, zarzut z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego i zawnioskowała do Sądu o 3-miesięczny areszt. Postawiony Piotrowi R. zarzut dotyczy wykorzystywania seksualnego osób nieletnich, poniżej 15 roku życia, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Top