Reklama

Reklama

Więcbork

W związku z ogromnymi potrzebami osób poszkodowanych w nawałnicy, która przeszła przez tereny Gminy Więcbork w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. oraz zapytaniami chętnych do niesienia pomocy poniżej nr konta na które można kierować wpłaty.

18 sierpnia 2017 r. na Więcborskim Rynku zagościło Radio PiK. W związku z nawałnicami jakie przeszły przez powiat sępoleński redaktor zapytał Zastępcę Burmistrza - Jacka Masztakowskiego o skalę zniszczeń na terenie gminy. Pan Jacek korzystając z sytuacji odniósł się do zaangażowania strażaków, sołtysów, mieszkańców i wszystkich ludzi dobrej woli którzy czynnie brali udział w akcji porządkowania gminy po nawałnicy.

17 sierpnia 2017 r. na Więcborskim Rynku w ramach Więcborskiej Sceny Letniej zabrzmiał niesamowity głos cudownego artysty - Mietka Szcześniaka. Artysta zaprezentował niezwykle ciepły i pozytywnie nastrajający do życia i ludzi repertuar.

Nawałnica, która przeszła przez Powiat Sępoleński w nocy z dnia 11 na 12 sierpnia 2017 r. spowodowały szkody w budynkach mieszkalnych i gospodarczych na terenie naszej gminy. Największe szkody powstały na terenie sołectw: Pęperzyn, Zabartowo, Śmiłowo, Jastrzębiec i Suchorączek.

W niedzielne popołudnie na Więcborskim Rynku zagościli pszczelarze reprezentujący Koło Pszczelarzy w Więcborku w ramach podsumowania VI Festiwalu Ekologicznego Zieloni Mi w ramach Święta Pszczoły - Pożyteczne Owady. Animatorzy MGOK w Więcborku przygotowali zabawy i heppening teatralny Życie Pszczół pokazujący dzieciom jak rośnie, rozwija się i pracuje pszczoła. Panie ze Stowarzyszenia KGW Runowo Krajeńskie przygotowała słodkie przysmaki z dodatkiem miodu. Największym zainteresowaniem smakoszy cieszył się oczywiście miodownik.

W związku z trudnościami w łączności wywołanymi działaniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych zgłoszenia o zalaniach, uszkodzeniach w budynkach mieszkalnych, gospodarczych, powalonych drzewach oraz innych sytuacjach wymagających interwencji proszę kierować do sztabu kryzysowego zlokalizowanego w PSP Sępólno Kraj. tel. 52 388 8351.

Na przełomie lipca i sierpnia br. wykonano remont ulic Dolnej i Górnej w Więcborku. prace remontowe obejmowały częściową wymianę chodników oraz położenie nowej nawierzchni z masy bitumicznej. Jest to kolejna inwestycja drogowa mająca na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawiająca estetykę w Więcborku. Gmina na ten cel przeznaczyła kwotę 66.000,00 zł.

Po wielu latach decyzją Burmistrza Więcborka oraz radnych Rady Miejskiej w Więcborku wyremontowano ulicę Wodną oraz część ulicy Strzeleckiej w Więcborku. Od kilku dni mieszkańcy oraz turyści mogą jeździć nowo położoną nawierzchnią bitumiczną oraz chodzić po odnowionych chodnikach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Krajeńskim odwołuje poprzedni komunikat dot. zakazów kąpieli.

W wtorek, 8 sierpnia o godzinie 15:10 do SK KP PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Sitnie gm. Sośno. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się mieszkanie na pierwszym piętrze. Panowało silne zadymienie, a strażacy pracowali w aparatach Ochrony Układu Oddechowego. W chwili pożaru w mieszkaniu nikogo nie było.

Reklama

Top