Reklama

Więcbork

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaprasza na Kolędowanie przy Więcborskiej Szopce dnia 17.12.2017 r. w godz. 10.30 - 13.30 na Placu Jana Pawła II w Więcborku.

W niedzielę 10 grudnia br. na Targowisku Miejskim w Więcborku odbył się Jarmark Mikołajkowy na którym można było zakupić ozdoby świąteczne, zrobić wspólne zdjęcie z Mikołajem czy zjeść i wypić coś ciepłego.

Prawie 1000 widzów przeszło przez drzwi sali kinowej w poniedziałek, 20 listopada, podczas filmowego dnia z Objazdowym Kinem Visa, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. Frekwencja dopisała zarówno na seansach dedykowanych najmłodszym widzom, którzy mogli obejrzeć bajkę dla dzieci "Emotki" oraz nowe przygody magicznych kucyków w familijnym filmie "My Little Pony", jak i podczas projekcji dla dorosłych, którym zaproponowano głośny już film, twórcy najbardziej kasowych hitów kinowych ostatnich lat, Patryka Vegi - "Botoks" oraz romantyczną świąteczną komedię "Listy do M. 3" z Wojciechem Malajkatem, Agnieszką Dygant, Piotrem Adamczykiem i Tomaszem Karolakiem w rolach głównych.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w piątkowe popołudnie mieszkańcy Sypniewa z pieśnią na ustach czcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert patriotyczny pod hasłem "Raduje się serce, raduje się dusza" odbył się w ramach XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Rockowym bitem, niezwykle radosnym i energetycznym, momentami zaś wyciszonym i refleksyjnym, zakończył obchody XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Więcborku koncert ewangelizacyjny zespołu Effatha. Sala kinowa więcborskiego MGOK-u wypełniona była po brzegi, konieczne było dostawianie dodatkowych krzeseł dla tak licznej tego dnia publiczności.

O swoim doświadczeniu pracy z osobami niepełnosprawnymi opowiadał, zgromadzonym w listopadowe popołudnie w sali lustrzanej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, ks. Marcin Wierzchosławski, były wikariusz tutejszej parafii i żarliwy propagator idei ruchu Wiara i Światło, m.in. przyjaciel grupy Więcborskie Rekotki.

W czwartek, 9 listopada, w sali lustrzanej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się podsumowanie projektu VI Festiwal Ekologiczny "Zielono Mi 2017 - Pożyteczne Owady". Na spotkanie zaproszono krajeńskich pszczelarzy, dyrektorów współpracujących szkół, sołtysów oraz przedstawicieli gminnych władz samorządowych.

Dnia 11 listopada br. w Więcborku odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Polska pieśń patriotyczna ma wyjątkową zdolność zapalać płomień w sercu, napełniać oczy łzami, ale także wywoływać na twarzach dobrych ludzi błogi uśmiech. Nic więc dziwnego, że w sobotni wieczór, 11 listopada, sala lustrzana Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku wypełniła się po brzegi mieszkańcami gminy, którzy wspólnym śpiewem pragnęli uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 8 listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce spotkanie przedstawiające sylwetkę księdza Jerzego Pecolda na podstawie książki jego autorstwa pt. "Padre, strzelba, różaniec i koń". Wydarzenie miało miejsce w ramach XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Całość przygotował bibliotekarz Pan Marcin Łangowski.

Reklama

Top