Reklama

Przekazanie sprzętu dla OSP (FOTO)
Gmina Kamień

W dniu 06.10.2017 r. w świetlicy OSP w  Kamieniu Krajeńskim odbyło się spotkanie strażaków, którzy brali udział w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy z władzami gminy i Zarządu O. MG ZOSP RP.  Uroczystość miała na celu podsumowanie działań ratowniczych oraz podziękowanie wszystkim druhom, którzy nieśli pomoc w nocy z 11 na 12 sierpnia oraz w kolejnych dniach mieszkańcom gminy oraz powiatu sępoleńskiego.

Tej dramatycznej nocy druhowie gminy Kamień rozpoczęli ciężką walkę ze skutkami żywiołu, który dokonał spustoszenia na terenie gminy oraz powiatu. Strażacy w sile 11 sekcji z wszystkich 9 jednostek jakie są na terenie gminy przez kilka dni usuwali powalone drzewa z dróg i budynków mieszkalnych, zabezpieczali uszkodzone dachy, zapewniali dostęp do energii elektrycznej z agregatów i podejmowali wiele innych działań dla ratowania mienia najpierw swoich mieszkańców a potem udzielili pomocy kolegom z sąsiednich gmin gdzie wichura wyrządziła więcej szkód.

Tego dnia Burmistrz Kamienia Krajeńskiego wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim wspólnie  z Zarządem Gminnym ZOSP złożyli podziękowania druhom za ich heroiczną walkę z żywiołem, wielki wysiłek i poświęcony czas w służbie drugiemu mimo, że nie jeden z nich sam poniósł straty we własnych gospodarstwach. Na ręce prezesów i naczelników trafiły okolicznościowe podziękowania.

Słowa uznania padły również od kolegów druhów z Państwowej Straży Pożarnej, którą reprezentował dowódca JRG kpt Robert Liss. Uroczystość poprzedziło poświecenie sprzętu ratowniczego, który 7 jednostek OSP z gminy nieco wcześniej przywiozło od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednostki OSP Kamień Krajeński, Płocicz, Witkowo, Dąbrowa, Orzełek i Mała Cerkwica i Radzim odebrały podczas uroczystości na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy nowy sprzęt w postaci pilarek spalinowych, motopomp szlamowych i agregatów prądotwórczych.  Fundacja Pana Jurka Owsiaka obdarowała łącznie 187 jednostek OSP z terenów gdzie przeszła sierpniowa nawałnica. Przekazany sprzęt został uroczyście poświęcony przez proboszcza parafii Kamień Krajeński ks. Eugeniusza Peplińskiego i tego samego dnia trafił do podziału bojowego jednostek OSP gminy Kamień.

Agregaty prądotwórcze trafiły do OSP Dąbrowa i Witkowo, motopompy szlamowe do OSP Orzełek, Płocicz, Mała Cerkwica, pilarki spalinowe do OSP Kamień Krajeński i Radzim.

Gmina Kamień

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top