Reklama

Usuwanie skutków nawałnicy (FOTO)
KP PSP Sępólno

Począwszy od 11 sierpnia rozpoczęły się działania jednostek ochrony przeciwpożarowej mające na celu usuwanie skutków nawałnicy jaka przeszła nad powiatem sępoleńskim powodując niespotykane jak dotąd zniszczenia. Ogólnie do dnia 20 sierpnia br. odnotowaliśmy 760 zdarzeń. W największym nasileniu  w działaniach uczestniczyły - 32 zastępy  z PSP i OSP (w dniach 12-14 sierpnia) oraz 150 ratowników.

W działaniach ratowniczych brało udział 15 jednostek OSP z powiatu sępoleńskiego oraz wszystkie siły i środki z Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie Krajeńskim. W działaniach wspomagała nas kompania Centralnego Odwodu Operacyjnego FROMBORK w sile 8 zastępów. Zabezpieczanie budynków prowadziliśmy z użyciem 6 podnośników hydraulicznych z komend powiatowych i miejskich PSP z Sępólna Krajeńskiego, Płocka, Olsztyna, Szczecina, Brodnicy, Chełmna. Ponadto do działań zadysponowane zostały zastępy OSP: 5 zastępów z powiatu Chełmińskiego, 2 z Inowrocławskiego i 1 ze Świeckiego. Do działań pomocniczych polegających na zasilaniu w energię elektryczną gospodarstw rolnych zadysponowanych zostało 11 agregatów prądotwórczych z  komend PSP ze Szczecina, Koszalina,  Łodzi, Olecka, Ozorkowa, Radomska, Nowego Miasta Lubawskiego, Białogardu oraz 2 z Włocławka.

KP PSP Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...