Kanał 10

Dnia 23 lutego br. na sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego władze samorządowe powiatu sępoleńskiego wręczyły spółce DUKO z Sępólna Krajeńskiego nagrodę starosty sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości".

Spółka DUKO powstała w 2004 roku z inicjatywy dwóch wspólników: Pana Tadeusza Dudka i Pana Andrzeja Kozłowskiego. Specjalizuje się w produkcji poduch do łodzi, poduch na meble ogrodowe, poduch do wnętrz, poszyć na meble tapicerowane oraz produkcją mebli tapicerowanych. Dzięki doświadczeniu wykwalifikowanej kadry oraz bogatemu zapleczu technicznemu i mechanicznemu, a także inwestowaniu w ciągły rozwój i doskonalenie jakości, DUKO jest w stanie wyprodukować niemal każdy produkt na życzenie klienta. Na podstawie trzech ostatnich lat zauważa się wzrost zatrudnienia, nieustanne inwestycje w celu poprawy warunków produkcyjnych, socjalnych i administracyjnych. Wprowadzane są innowacyjne rozwiązania produkcyjne, wdrażane nowe technologie prowadząc do ułatwiania procesów produkcyjnych a są to m.in:

  1. Wdrożenie nowoczesnych systemów przygotowania produkcji wraz z oprogramowaniem i nowoczesnymi liniami do rozkroju tkanin, włóknin i pianki.
  2. Wdrożenie oprogramowania MTM "Made to Measure" (tzw. szycie na miarę) – umożliwia tworzenie modeli, szablonów, parametrycznych konstrukcji, katalogowanie zamówień.
  3. Wdrożenie oprogramowania MGS "Marker Generation" (interaktywne tworzenie zoptymalizowanych układów rozkroju).
  4. Wdrożenie oprogramowania PDS-IPD "Pattern Desing" (projektowanie z wykorzystaniem technologii cyfrowej).

Firma ta jest laureatem wielu wcześniej przyznanych wyróżnień, tj.:

  1. "Krajeński Anioł" za rok 2005 w kategorii Przedsiębiorcy – Nagroda Starosty Sępoleńskiego,
  2. Tytuł "Przedsiębiorca Roku 2013 w Gminie Sępólno Krajeńskie",
  3. Wyróżnienie w konkursie Powiatowej Inspekcji Pracy w roku 2016 "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej",
  4. Zdobycie tytułu "Gazeli biznesu 2017"
  5. Zdobycie tytułu "Gepard biznesu 2017"
www.powiat-sepolno.pl / redakcja

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top