Reklama

TVP3 Bydgoszcz

Nasze województwo otrzyma wsparcie z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na pokrycie wydatków związanych z likwidacją skutków nawałnic, które przeszły przez nasz region w sierpniu ubiegłego roku.

Komisja Europejska zdecydowała o przyznaniu Polsce 12,2 mln euro, które będzie można wykorzystać na pokrycie części wydatków związanych z odnowieniem zniszczonej infrastruktury, porządkowaniem zniszczonych lasów oraz usuwaniem powalonych drzew z dróg i torów kolejowych w trzech regionach - Kujawsko-Pomorskiem, Pomorskiem i w Wielkopolsce. Pieniądze te mogą posłużyć do sfinansowania nakładów na przywrócenie funkcjonowania sieci energetycznych, wodociągów i kanalizacji; akcję ratunkową i związane z nią zakwaterowanie służb ratowniczych; oczyszczenie i uporządkowanie obszarów objętych katastrofą oraz odtworzenie stref przyrodniczych by zapobiec erozji gleby; uzupełnienie infrastruktury prewencyjnej; zabezpieczenie obiektów będących elementem dziedzictwa kulturowego.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...