Reklama

Powstaje muzeum z prawdziwego zdarzenia! (FOTO)
Jacek Wojtania - CKiS Sępólno

Rodacy! Oto w mieście Sępólnie Krajeńskim szykuje nam się muzeum! I to nie byle jakie, bo takie, którego eksponaty najlepiej oddają sens słowa "muzeum". Na ręce Prezesa, Marcina Gulki, Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim przekazało zachowane w magazynach relikty zamierzchłej epoki. Gwoli ścisłości, nie dosłownie na ręce, a na Żuka, który to również będzie elementem powstającego Muzeum PRL’u.

Zakurzona łezka wspomnień może pojawić się w oku z powodu tych wszystkich niegdysiejszych elementów prl'owskiej codzienności. W tym miejscu chcielibyśmy również wystosować odezwę do narodu - Obywatele! Polki i Polacy! Jeśli ktokolwiek z Was również, z nikomu nieznanych powodów, przechowuje jeszcze jakiekolwiek rzeczy, które przypominają mu o dawno minionych latach, a których użyć już nie zamierza, niechaj skontaktuje się z Szanownym Panem Prezesem, Marcinem Gulką, który na pewno zrobi z nich użytek. Namierzyć Pana Prezesa można przez jego stronę na facebook'u - Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL. Pomożecie?

Michał Pick - CKiS Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...